Aktuality

Givt.cz - snadný způsob, jak nás můžete podpořit
Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz!
Najdete na něm přes 1 200 nejznámějších e-shopů – a ať už budete nakupovat věci do domácnosti, obnovovat šatník nebo objednávat dovolenou - naše organizace vždy dostane příspěvek.
Jak na to:
1. Přidejte si do prohlížeče jednoduché rozšíření od GIVTu - Pomocníka (Pomocník není dostupný pro tablety a mobilní telefony). Získáte ho zde: https://givt.cz/aplikace
2. Až budete nakupovat, Pomocník se objeví na e-shopech, které s GIVT.cz spolupracují. Vy si v něm jen zvolte, koho chcete podpořit.
3. Nakupte si, jak jste zvyklí.
To je celé. Nestojí Vás to nic navíc a my dostaneme část peněz z hodnoty nákupu.
Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům :).
Vážíme si Vaší podpory.

Intervenční centrum Zlínského kraje se stalo součástí projektu "Nenech to být", který se nově zaměřuje i na oběti domácího násilí pod názvem "Nenech se".
Za domácí násilí se mnoho lidí stydí a ostýchají se jej řešit.

Do dnešního dne se osoby, kterých se domácí násilí týká, mohly na Intervenční centra (IC) obracet zejména osobně, e-mailem či po telefonu. Nově mohou oběti domácího násilí kontaktovat Intervenční centra také prostřednictvím online formuláře, který byl vytvořen v rámci projektu "Nenech se". Projekt nabízí každé ohrožené osobě i svědkům domácího násilí v ČR možnost včasného, snadného a bezpečného kontaktu s Intervenčním centrem.
Na webové adrese www.nenech.se najdou oběti i svědci veškeré instrukce a další užitečné informace, kam se v případě domácího násilí obrátit. Nejdůležitější součástí webu je formulář, díky kterému se oběť i svědci propojí zcela anonymně s příslušným Intervenčním centrem. Díky unikátnímu kódu tak může každý komunikovat s IC naprosto anonymně a říct si tak bezpečně o pomoc.

Víte o někom, kdo by potřeboval naši pomoc?

Nebo se Vy sami necítíte doma bezpečně?

Kontaktujte nás anonymně přes následující odkaz:  https://nenech.se/

Přečtěte si, co o novém způsobu vyhledávání pomoci pro oběti domácího násilí a našem Intervenčním centru píše Zlínský kraj na svých webových stránkách:
https://www.kr-zlinsky.cz/novy-zpusob-vyhledavani-pomoci-pro-obeti-domaciho-nasili-i-jejich-svedky-ve-zlinskem-kraji-fotogalerie-1311.html

Také Noviny kraje píší o portálu Nenech.se:
https://www.novinykraje.cz/blog/2021/05/05/domaci-nasili-dnes-temer-v-kazde-5-rodine-ucinnou-pomoc-nabizi-obetem-novy-portal/

 

Pracovníci Centra poradenství podporují Zoo Zlín
Dlouho jsme se rozhodovali, jakým způsobem podpořit Zoo Zlín - jestli využít akce "Mám zvíře na víkend" nebo sponzorováním některého ze zvířat. Po hlasování zvítězilo sponzorování druhu tučňák Humboldtův :-).
Jsme rádi, že jsme mohli tímto způsobem Zoo Zlín pomoci.

 

Online setkání skupiny pro děti v náhradní  rodinné péči
 On-line setkání skupiny pro děti v náhradní rodinné péči probíhají pravidelně 1krát měsíčně. Děti mají možnost si popovídat, vidět se s ostatními dětmi a zahrát si veskrze zábavné hry :-).

 

Ombudsman dětem
         

 

 

Odborná příprava budoucích pěstounů a osvojitelů
Centrum poradenství zajišťuje pro Zlínský kraj odborné přípravy žadatelů o zprostředkování náhradní rodinné péče (osvojení, pěstounská péče a pěstounská péče na přechodnou dobu) a v březnu 2021 začal 1. běh v tomto roce.

 

Poskytujeme podporu pro adoptivní rodiny

Vsetínské noviny představily naše pracoviště ve Vsetíně

Rozhovor na téma domácího násilí

Rozhovor s Tomášem Hyánkem, Kateřinou Vlachovou z Krajského ředitelství policie ČR ve Zlíně a Jarmilou Hasoňovou, ředitelkou naší organizace, na téma domácího násilí, si můžete poslechnout i přečíst zde:

https://zlin.rozhlas.cz/nejlepsi-je-kdyz-prijde-nasilna-osoba-uvedomi-si-svou-chybu-a-chce-ji-resit-rika-8140252

 

Poděkování od spokojené klientky
(zvěřejněno se souhlasem paní Moniky)

9. 8. 2019