Aktuality

Vážení klienti,
vzhledem k současnému vládnímu nařízení v souvislosti s onemocněním covid-19 upřednostňujeme telefonické a elektronické konzultace.
V prostorách Centra poradenství je potřeba mít po celou dobu nasazen respirátor.
V případě dalších dotazů nás, prosím, kontaktujte na tel. čísle 577 210 809, 777 219 150. 

Intervenční centrum Zlínského kraje se stalo součástí projektu "Nenech to být", který se nově zaměřuje i na oběti domácího násilí pod názvem "Nenech se".
Za domácí násilí se mnoho lidí stydí a ostýchají se jej řešit.
Do dnešního dne se osoby, kterých se domácí násilí týká, mohly na Intervenční centra (IC) obracet zejména osobně, e-mailem či po telefonu. Nově mohou oběti domácího násilí kontaktovat Intervenční centra také prostřednictvím online formuláře, který byl vytvořen v rámci projektu "Nenech se". Projekt nabízí každé ohrožené osobě i svědkům domácího násilí v ČR možnost včasného, snadného a bezpečného kontaktu s Intervenčním centrem.
Na webové adrese www.nenech.se najdou oběti i svědci veškeré instrukce a další užitečné informace, kam se v případě domácího násilí obrátit. Nejdůležitější součástí webu je formulář, díky kterému se oběť i svědci propojí zcela anonymně s příslušným Intervenčním centrem. Díky unikátnímu kódu tak může každý komunikovat s IC naprosto anonymně a říct si tak bezpečně o pomoc.

Víte o někom, kdo by potřeboval naši pomoc?

Nebo se Vy sami necítíte doma bezpečně?

Kontaktujte nás anonymně přes následující odkaz:  https://nenech.se/

Pracovníci Centra poradenství podporují Zoo Zlín
Dlouho jsme se rozhodovali, jakým způsobem podpořit Zoo Zlín - jestli využít akce "Mám zvíře na víkend" nebo sponzorováním některého ze zvířat. Po hlasování zvítězilo sponzorování druhu tučňák Humboldtův :-).
Jsme rádi, že jsme mohli tímto způsobem Zoo Zlín pomoci.


Online setkání skupiny pro děti v náhradní  rodinné péči
První online setkání je úspěšně za námi a kolegyně opět připravují další on-line setkání skupiny pro děti v náhradní rodinné péči. Tentokrát se uskuteční dne 18. 3. 2021. Děti budou mít možnost si popovídat, vidět se s ostatními dětmi i z jiného okresu a zahrát si veskrze zábavné hry :-).

Ombudsman dětem
             Vytvořil Tiny

 

Odborná příprava budoucích pěstounů a osvojitelů
Centrum poradenství zajišťuje pro Zlínský kraj odborné přípravy žadatelů o zprostředkování náhradní rodinné péče (osvojení, pěstounská péče a pěstounská péče na přechodnou dobu) a v březnu 2021 začíná 1. běh v tomto roce.

Poskytujeme podporu pro adoptivní rodiny

Vsetínské noviny představily naše pracoviště ve Vsetíně
Rozhovor na téma domácího násilí
Rozhovor s Tomášem Hyánkem, Kateřinou Vlachovou z Krajského ředitelství policie ČR ve Zlíně a Jarmilou Hasoňovou, ředitelkou naší organizace, na téma domácího násilí, si můžete poslechnout i přečíst zde:

https://zlin.rozhlas.cz/nejlepsi-je-kdyz-prijde-nasilna-osoba-uvedomi-si-svou-chybu-a-chce-ji-resit-rika-8140252

Poděkování od spokojené klientky
(zvěřejněno se souhlasem paní Moniky)

9. 8. 2019